Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/labohome22/functions.php on line 199

Super B-Complex

 

 

 

 

 • Zawiera składniki o najwyższej aktywności i w odpowiedniej dawce
 • Quatrefolic - aktywny folian gotowy do użycia przez organizm
 • Aktywna forma witaminy B6
 • Witamina B12 w formie ułatwiającej wchłanianie
 • Skuteczny w walce z homocysteiną również u osób z mutacją genu MTHFR
 • Wspomaga serce i układ nerwowy
 • Dodaje energii i redukuje uczucie zmęczenia
 • Małe, łatwe do połknięcia tabletki
 • Odpowiedni dla wegetarian i wegan

 

 

 

Super B-Complex to zestaw synergistycznie działających 8 witamin B z dodatkiem witaminy C. Forma i dawka zastosowanych w nim składników sprawiają, że charakteryzuje się wysoką biodostępnością i skutecznością. Witaminy B6, B12 i folian, które są kluczowymi substancjami zapewniającymi prawidłowy poziom homocysteiny w organizmie są w tym preparacie w najaktywniejszej formie i w dawce, która zgodnie z badaniami naukowymi jest uznawana za skuteczną.

Obecnie wiadomo, że zbyt wysoki poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka w chorobach serca i układu kardiowaskularnego (w tym miażdżycy). Ponadto, homocysteina zaburza prawidłowe działanie neurotransmiterów (przekaźników w układzie nerwowym), wpływa niekorzystnie na działanie mózgu i jest odpowiedzialna za wahanie nastrojów.

Preparat Super B-Complex wykazuje synergistyczne działanie z naszymi preparatami zawierający ultraczysty skoncentrowany kwas eikozapentaenowy (EPA) i doskonale uzupełnia opracowany przez firmę Igennus program "Uzupełnij i Utrzymaj" ("The Restore and Maintain Protocol") zapewniający prawidłowy poziom kwasu eikozapentaenowego (EPA) w organizmie. 

 

Coraz więcej osób bada poziom homocysteiny w krwi i zażywa preparaty zawierające te witaminy. Jednak suplementacja nie zawsze przynosi zamierzony skutek. Przyczyna tych problemów związana jest z kwasem foliowym. Kwas foliowy musi zostać poddany w naszym organizmie stosownym przemianom, aby mógł zostać wykorzystany. Aktywną formą jest związek o nazwie 5-metyltetrahydrofolian, a w jej tworzeniu z kwasu foliowego bierze dział enzym nazywany w skrócie MTHFR. Okazuje się, że u części osób ma miejsce mutacja genu kodującego enzym MTHFR i nie są one w stanie przetworzyć kwasu foliowego do aktywnej formy folianu. Obecnie ocenia się, że mutacja ta dotyka przynajmniej 10% populacji, a w niektórych regionach jej częstotliwość sięga nawet 20%. W takim przypadku suplementacja kwasem foliowym jest nie tylko nieskuteczna ale także może stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia - niezmetabolizowany kwas foliowy kumuluje się w naszej krwi i staje się toksyczny.

 

 


Aktywne formy folianu występują w żywności, szczególnie bogate są w nie zielone warzywa liściaste i warto je spożywać. Aktywną formą folianu popularną obecnie w suplementach jest 5-metyltetrahydrofolian wapnia, który jest starszą generacją tej witaminy. Quatrefolic, który zastosowaliśmy w Super B-Complex to 5-metylhydrofolian glukozaminy. Został on opatentowany przez włoską firmę biotechnologiczną Gnosis i jest bardziej stabilny i biodostępny niż 5-metylhydrofolian wapnia.

 

 


Witaminy B i witamina C odgrywają ważną rolę w wielu procesach w naszym organizmie:

 • Witamina B6 - wspomaga syntezę cysteiny i wraz folianem i witaminą B12 zapewnia prawidłowy metabolizm homocysteiny
 • Witamina B1 [ wspomaga serce
 • Witamina B2 i B7 - wspomagają utrzymanie w dobrym stanie krwinek czerwonych, a folian oraz witaminy B6 i B12 wspomagają ich tworzenie
 • Witamina B2 i C - chronią komórki przed stresem oksydacyjnym
 • Witaminy B i witamina C - wspomagają zdrowie psychiczne
 • Witamina B12 - wspomaga funkcje neurologiczne
 • Witamina B6 - wspomaga funkcje hormonalne
 • Witamina B5 - wspomaga syntezę i metabolizm hormonów steroidowych, witaminy D3 i neutronsmiterów
 • Witamina B6, B12, C i folian - wspomagają układ odpornościowy
 • Witaminy B i witamina C - wspomagają produkcję energii i redukują zmęczenie
 • Witaminy B6, C i folian - wspomagają syntezę kolagenu

 Produkt Super B-Complex polecany jest dla wegetarian i wegan.

 

 

Opakowanie Super B-Complex zawiera 60 tabletek i jest odpowiednie na 30 dni dla jednej osoby. W celu zapewnienia efektywnego wchłaniania s kładników produkt należy zażywać z jedzeniem. Dorośli - 1 tabletka 2 razy dziennie. Dzieci w wieku od 7 do 16 lat - 1 tabletka dziennie.
Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zalecana jest konsultacja medyczna. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

 

 

2 tabletki Super B-Complex zawierają:

 

400 mcg Quatrefolic (aktywny folian)   - 200% EU RDA 
 20 mg witaminy B6 (fosforan pirydoksalu)  - 1429% EU RDA
 900 mcg witaminy B12 (metylkobalamina)  - 36000% EU RDA
 48 mg witaminy B3 (niacyna) 

 - 300% EU RDA

 36 mg witaminy B5 (kwas pantotenowy)  - 600% EU RDA
 20 mg witaminy B1 (hydrochlorek tiaminy)  - 1818% EU RDA
 14 mg witaminy B2 (fosforan ryboflawiny)  - 1000% EU RDA
 300 mcg witaminy B7 (biotyna)  - 600% EU RDA
 160 mg witaminy C (kwas askorbinowy)  - 200% EU RDA

 

Pozostałe składniki: węglan wapnia, hydroksypropylmetylceluloza, kwas stearynowy, dwutlenek silikonu, stearynian magnezu, glycerol. Nie zawiera drożdży, glutenu, mleka, soi, produktów GMO, sztucznych barwników i substancji smakowych.

 

 

  

Ulotka informacyjna za zgodą firmy NATUROPATIA SANATUM.

 

Google

facebook_page_plugin