Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/labohome22/functions.php on line 199

Laboratorium powstało w 1991 roku, początkowo wykonując podstawowe badania krwi i moczu. Obecnie oferta zawiera ok. 1500 oznaczeń, wykonywanych na miejscu oraz  u podwykonawców  wg ściśle określonych i przestrzeganych procedur.

Przez cały okres działalności laboratorium  dostosowywało się do wymogów unijnych i krajowych zgodnie z Rozp. Ministra Zdrowia z dnia 23.03.2006r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz. U. z dn. 12.04.2006r.).


Od 2008 r. laboratorium mieści się w nowo wybudowanym budynku, gdzie wszystkie pomieszczenia laboratoryjne spełniają wytyczne w/w rozporządzenia dotyczące pomieszczeń, wyposażenia i kwalifikacji personelu. Pomieszczenia dostosowane są z myślą o dogodnym korzystaniu z naszych usług osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

 

 

 

Do obsługi poszczególnych stanowisk pracy i sprawnej obsługi Pacjenta (rejestracja i wydawanie wyników) oraz prowadzenia kontroli jakości badań został zainstalowany profesjonalny program komputerowy „Laboratorium SQL” i „Kontrola Jakości”.

 

 

 W czerwcu 2010 r. zostało zakupionych 5 nowoczesnych aparatów diagnostycznych. W związku z czym laboratorium obecnie dysponuje 12 aparatami wysokiej klasy.

 

 

 

 

 

  • Laboratorium  wpisane jest do rejestru ZOZ w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu
  • Laboratorium zarejestrowane jest w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie
  • Kierownikiem laboratorium jest specjalista II° z analityki klinicznej.
  • Nasze laboratorium posiada pozytywną opinię Powiatowego Terenowego Inspektora Sanitarnego oraz ubezpieczenia OC podmiotu przyjmującego zamówienia na świadczenia zdrowotne.
  • Badania wysokospecjalistyczne i mikrobiologiczne wykonywane są w Specjalistycznych Laboratoriach Diagnostycznych w Poznaniu, Warszawie i Berlinie.
  • Prowadzimy wewnątrzlaboratoryjną kontrolę jakości jak również uczestniczymy w ogólnopolskim sprawdzianie jakości badań.
  • Wszystko związane z pobraniem materiału biologicznego i jego badaniem wykonywane jest wyłącznie sprzętem jednorazowego użytku
  • W przypadku pobierania materiału poza laboratorium ( np.: w gabinecie lekarskim, POZ itp. ) dostarczamy odpowiedni sprzęt jednorazowy. Transport odbywa się w specjalnie przygotowanych coolboxach transportowych, na zasadach omawianych indywidualnie. Przekazywanie wyników również odbywa się na zasadach ustalanych indywidualnie.
  • Posiadamy sieciowy system komputerowy, dzięki czemu każdy wynik jest czytelnie wydrukowany wraz z jednostkami i zakresem wartości fizjologicznych.
  • Laboratorium posiada certyfikaty kontroli jakości badań RIQAS i COBJwDL.

 

NZOZ Prywatne Laboratorium Analiz Medycznych – Maciej Tomczak jest na etapie wdrażania norm: PN-EN ISO 9001:2009 I PN-EN ISO 15189:2007.

Google

facebook_page_plugin